• Zwrot podręczników i książek w roku szkolnym 2019/2020
          • Zwrot podręczników i książek w roku szkolnym 2019/2020

          • REGULAMIN ZWROTU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 

             

            1.  Uczniowie i rodzice zobowiązani są do zwrotu podręczników szkolnych w kompletach, przy czym należy zwrócić uwagę na czystość i estetykę oddawanych egzemplarzy (usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, wyprostowanie pogiętych kartek, sklejenie rozdartych kartek).

             

            2. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice zobowiązani są do zakupu nowych w ustalonym terminie (lub dokonać wpłaty na podane konto w ustalonym terminie).

             

            3.  Podręczniki szkolne lub książki są zwracane przez uczniów lub rodziców w ustalone przez dyrektora szkoły i nauczyciela bibliotekarza dni w celu uniknięcia zgrupowań.

             

            4. Uczeń lub rodzic dokonujący zwrotu podręczników szkolnych lub książek powinien mieć założoną maseczkę i po wejściu do szkoły obowiązkowo zdezynfekować ręce.

             

            5Podręczniki szkolne lub książki przyjmowane będą w sali numer 1.

             

            6. Osoby dokonujące zwrotu podręczników szkolnych i książek zobowiązane są do:

            • zapakowania podręczników i książek do reklamówki;

            • podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię i nazwisko ucznia, klasa

            7. Podpisane podręczniki lub książki zostają odłożone we wskazanym przez nauczyciela bibliotekarza miejscu celem kwarantanny. Po upływie 4 – dniowego okresu kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników.

             

            8.  W sytuacji stwierdzenia zniszczenia podręcznika szkolnego lub innej książki rodzic zostanie poinformowany telefonicznie lub elektronicznie.

             

            9.  Adres email w celu kierowania zapytań o zwrot książek lub wyjaśnienia

            biblioteka79.10@gmail.com

             

             

            Terminy zwrotu książek dla poszczególnych klas:

             

            Klasa 8  - 15. 06 (poniedziałek) - godzina 10. 00 – 11. 30

            Klasa 7  - 15. 06 (poniedziałek) - godzina 12. 00 – 13. 30

            Klasa 6  - 23. 06 (wtorek) - godzina 10. 00 – 11. 30

            Klasa 5  - 19. 06 (piątek) - godzina 10. 00 – 11. 30

            Klasa 4  - 19. 06 (piątek) - godzina 12. 00 – 13. 30

            Klasa 3  - 22. 06 (poniedziałek) - godzina 10. 00 – 11. 30

            Klasa 2 i 1  - 22. 06 (poniedziałek) - godzina 12. 00 – 13. 30


             

        • Zdalne nauczania - informacje
          • Zdalne nauczania - informacje

          • Informacja dla rodziców i uczniów o sposobie i trybie realizacji zadań Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania

             W okresie od 25.03. 2020 r do 10. 04. 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie będzie realizowała zadania w ramach nauczania zdalnego.

            1. Nauczanie zdalne będzie odbywało się poprzez elektroniczny dziennik Librus Synergia, przez platformę epodreczniki.pl lub inne narzędzie ustalone z uczniami.

            2. Nauczanie zdalne będzie się odbywało zgodnie z planem nauczania poszczególnych klas z zastosowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy (zminimalizowanie czasu spędzanego przez uczniów przy komputerze).

            3. Zalogowanie się ucznia lub rodzica w elektronicznym dzienniku jest równoznaczne z obecnością ucznia na zajęciach.

            4. Metody i formy pracy z uczniami ustalają poszczególni nauczyciele przedmiotów, są to prezentacje, karty pracy, temat z kryteriami sukcesu, ćwiczenia z platformy epodreczniki.pl, filmiki, zdjęcia. 


             

            Formy kontaktu i konsultacji rodziców i uczniów z nauczycielem prowadzącym zajęcia kształcenia na odległość – zestawienie informacji i charakterystyka narzędzi

            1. Rodzice i uczniowie kontaktują się z nauczycielem i wychowawcą przez e-dziennik Librus Synergia w formie wiadomości oraz telefonicznie.


             


             


             


             


             


             


             


             


             


             


             

        • OGŁOSZENIE
          • OGŁOSZENIE

          • OGŁOSZENIE

             

            Zgodnie z § 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  z dnia

            31 grudnia 2002 r.  (z późn. zm.) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych  i niepublicznych szkołach i placówkach

             

            Dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie zawiesza zajęcia dydaktyczno – wychowawcze na czas od 12.03.2020r. do 13.03.2020r.

            W tym okresie będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów, którym rodzice nie zdążą zapewnić opieki w domu.

            Natomiast w okresie

            od 16.03. do 27.03.2020r.

            szkoła będzie całkowicie zamknięta.

          • KORONAWIRUS - INFORMACJE

          • Koronawirus – co musisz wiedzieć?

            800 190 590 - numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

            Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

            Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

            Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

            Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

            • bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

            lub

            • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

            Czym jest koronawirus?

            Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

            Jak często występują objawy?

            Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

            Kto jest najbardziej narażony?

            Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

            Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

            Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

            Bieżące informacje i komunikaty

            Przypominamy, że na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:

             

          • Najważniejsza jest profilaktyka!

          • W dniu 4 marca 2020 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty  „(NIE)AGRESJA” z zakresu profilaktyki uzależnień w ramach realizacji zadań Programu Wychowawczo – Profilaktycznego Szkoły. Zajęcia prowadził Paweł Szymański mgr socjologii, dyplomowany tutor i coach.

            Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z różnych typów uzależnień. Blok tematyczny ukierunkowany na poprawę świadomości i radzenia sobie z niebezpieczeństwami związanymi ze stosowaniem środków uzależniających (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz ich wpływ na zwiększenie możliwości wystąpienia zachowań agresywnych.

            Na warsztatach dzieci poznały umiejętności niezbędne w zastępowaniu zachowań agresywnych:

            • w jaki sposób funkcjonować w środowisku szkolnym.
            • jak zawierać nowe przyjaźnie,
            • dowiedziały się jaka jest alternatywa wobec agresji,
            • jak radzić sobie z uczuciami,
            • w jaki sposób radzić sobie ze stresem.

            Przy pomocy eksperymentów przekonały się, jak złymi pomysłami są; zażywanie środków uzależniających, zachowania agresywne (także pod wpływem: alkoholu, narkotyków i dopalaczy). Dowiedziały się w jaki sposób radzić sobie z agresją innych (po pierwsze unikanie konfrontacji) i w jaki sposób obronić się przed agresorem w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

            Za pomoc w organizacji warsztatów dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i jej przewodniczącej Pani Agnieszce Hasiec - Bzowskiej.

             

             

        • Szkolny Dzień Kariery
          • Szkolny Dzień Kariery

          • Dnia 2.03.2020 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Kariery pod hasłem "Przyszłość jest zawodowa" w ramach Szkolnego Programu Realizacji Doradztwa Zawodowego.

            W tym dniu w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli zawodów: bibliotekarza, garncarza i instruktora tańca, którzy w bardzo interesujący sposób podzielili się swoją pasją, wiedzą i tajnikami wykonywanego zawodu.

            Uczniowie klas 0-III przedstawili w formie prac plastycznych swoje ambitne plany na przyszłość. Klasy IV - VI przygotowały zagadki i kalambury zawodowe, a klasy VII - VIII podzieliły się wiedzą na temat wybranych zawodów w formie prezentacji multimedialnej.

            Niewątpliwą atrakcją tego dnia był występ grupy tanecznej "Allegro" z Estrady Dziecięcej z Chełma oraz wytawa prac garncarskich. 

            Serdecznie dziękujemy gościom Pani Joannie Chudobie - instruktorce tańca, Pani Lucynie Waryszak - bibliotekarce i Panu Leszkowi Kiejdzie - garncarzowi oraz Panu Pawłowi - uczniowi garncarstwa. 

            Całość uroczystości przygotowała Pani Ewelina Aleksandrowska - Rokita.