• #CodeWeek 2022

• W dniach 17– 21 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania “ CodeWeek 2022”.

CodeWeek to przedsięwzięcie organizowane każdego roku i skierowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie kodowania i programowania. To możliwość poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

Programowanie rozwija kreatywność, uczy uporządkowania, wymusza precyzję myślenia i zachowania. Jest to proces twórczy, którego efektem są własne dzieła. Programowanie pozwala odkrywać i rozwijać uzdolnienia dzieci,a także drzemiące w nich pasje i szczególne talenty.

W tym roku podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość nauki konstruowania i programowania robotów zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszlości.