• Szkolny Dzień Kariery

• Szkolny Dzień Kariery - 25.04.24

Uczniowie mieli okazję poznać zawód listonosza przygotowując prace plastyczne oraz zapoznając się z prezentacją stworzoną przez uczennicę Malwinę Lachowską.

Zaproszonym gościem była Pani Anna Frymus koordynator d/s filatelistyki Poczty Polskiej w Lublinie, która przeprowadziła warsztaty "Filatelistyka - moje hobby" zarażając uczniów swoją pasją. Bardzo dziękujmy pani Ani za udział w SDK i odkrywanie tajemnic filatelistyki.

Podczas SDK uczniowie rozegrali mini turniej o zawodach w formie zabawy w kalambury, zagadki i rysunki.

• 80 rocznica pacyfikacji Pawłowa

• 24 kwietnia 2024r. odbyły się uroczystości związane z 80 rocznicą pacyfikacji Pawłowa. Wzięli w niej udział samorządowcy z gminy Rejowiec Fabryczny - p. Zdzisław Krupa - wójt gminy, p. Andrzej Kosz- sekretarz gminy, radni gminni, sołtys Pawłowa, członkowie Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa z p. Stefanem Kurczewiczem, Osp Pawłów , Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowie z p. dyrektor Agnieszką Herdą, Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłowie , Zespół Pawłowianki , p. Barbara Nieworaj-Czmuda - wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura Chełm, p.Elżbieta Florczak - dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu, p. Edyta Dul - dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Kańskiej, cała społeczność szkolna z p. dyrektor Dorotą Jaszczuk. Ksiądz Andrzej Kołodziejski odprawił mszę świętą w intencji poległych. Uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny nawiązujący do tych tragicznych wydarzeń. Uczniów przygotowali: p. Marek Pukas (muzyka) p. Joanna Herman, p. Dorota Krupa (recytacje), p. Małgorzata Mazurek przygotowała dekoracje.

Pomnik Ofiar Okupacji Niemieckiej i Bombardowania Pawłowa - oficjalna część uroczystości. Przemówienia okolicznościowe, uroczysty Apel Pamięci, salwa honorowa w wykonaniu 19. Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego, złożenie wieńców.

Prelekcja dr. Pawła Kiernikowskiego "Pawłów w czasie okupacji niemieckiej 1939-1944" połączona z prezentacją publikowanych fragmentów wspomnień świadków bombardowania. 🇵🇱

• #AkcjaŻonkile

• Uczniowie klasy IV, V  i VI 19 kwietnia wzięli udział w spotkaniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowie ramach #AkcjaŻonkile.🌼

Odbyła projekcja filmu pt. "Będę pisać".

#ŁączyNasPamięć. Dziękujemy p. Małgorzacie Rzepeckiej  za zorganizowanie spotkania i za współpracę 🙂

• Konkurs kuratoryjny z języka polskiego

• Uczennice klasy VII Natalia Filipczuk i Malwina Lachowska brały udział w wojewódzkim etapie konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Tytuł FINALISTY zdobyła Natalia Filipczuk.

WIELKIE GRATULACJE! 👏🏆🏅

W przyszłym roku tytuł laureata w zasięgu ręki.

• Wycieczka klas 0-III

• Wycieczka integracyjna klas 0-III do Krasnegostawu.

W programie: sala zabaw, pizza, film familijny pt."Za duży na bajki 2".

• Konkurs świąteczny

• Wyniki konkursu świątecznego "Pisanka-Malowanka" i "Pisanka tradycyjna".

W kategorii klas 0-3 laureatami zostali:

Bartek Zienkiewicz, Kuba Rokicki, Hubert Polski (klasa 0)

Alan Jonik, Martyna Woś (klasa 1)

Karolina Filipczuk, Lena Szokaluk Roksana Polska (klasa 2)

Rafał Leśko, Jakub Szałaj (klasa 3)

W kategorii klas 4-8 laureatami zostali:

Jakub Tokarski, Andżelika Filipczuk, Gabriel Holuk (klasa 4)

Kasia Filipczuk (klasa 5)

Dawid Waryszak (klasa 6)

Wiktoria Waryszak (klasa 7)

Gratulujemy🙂👏👍

• Wycieczka do Chełma

• Wizyta uczniów na wystawie Osiedle Dyrekcja Kolei Państwowych w Chełmie, w Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz w schronie zlokalizowanym w budynku gmachu.

Dziękujemy Panu Piotrowi Prokopiukowi za zorganizowanie zwiedzania schronu oraz Panu Wiesławowi Dudkowi i wójtowi gminy Rejowiec Fabryczny Panu Zdzisławowi Krupie za zorganizowanie transportu.

• Konkurs matematyczny

• Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego.

W kategorii IV-VI

I m. Holuk Gabriel

II m. Lachowska Magdalena

III m. Filipczuk Andżelika

W kategorii VII-VIII

I m. Filipczuk Natalia

II m. Raszyńska Amelia i Cudak Mikołaj

III m. Lachowska Malwina

GRATULUJEMY

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

• Wiosna

• 21 marca przywitaliśmy wiosnę.  Tego dnia uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami i pracownikami szkoły.