Msza święta odprawiona przez ks. Andrzeja Kołodziejskiego na zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
Podziękowania dla księdza od uczniów, p. dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły
Msza święta odprawiona przez ks. Andrzeja Kołodziejskiego na zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
Podziękowania dla księdza od uczniów, p. dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły
25 czerwca odwiedziłyśmy naszych Przyjaciół w Domu Dziecka w Siedliszczu. Zawiozłyśmy im zebrane słodycze. Dziękujemy za Wasze dobre serca.
Spotkanie przedszkolaków ze strażakami.
Społeczność naszej szkoły gościła na festynie Bezpieczne Wakacje Liszno 2025 organizowanym przez Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny, Szkolę Podstawową w Lisznie oraz GOK w Pawlowie. Uczniowie podziwiali występy artystyczne i sportowe, musztrę wojskową, brały udział w loteriach fantowych, konkursach oraz zabawach.
To był udany dzień 🥅⚽️🏐🎯🎲🎰🥋🎈🧨🎊
Występy uczniów klas 0-3 z okazji Dnia Rodziny. Uczniów przygotowały: p. Magdalena Ciechomska, p. Joanna Wójtowicz, p. Elżbieta Prokopiuk i p. Dorota Porosiło.
Podczas pikniku uczniowie klasy 8 przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy "Działam w zagrożeniu". Uczniów przygotowała p. Ewelina Aleksandrowska-Rokita.
Finaliści konkursów przedmiotowych- Natalia Filipczuk i Szymon Szokaluk- polonistyczny, Mikołaj Cudak- z języka angielskiego.
22 maja 2025 r. uczennice klasy II i III wzięły udział w konkursie Piosenki Ludowej organizowanym przez SP w Lisznie.
W kategorii zespoły zajęły II miejsce.
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi
Ogromne gratulacje i podziękowania dla p. Elżbiety Prokopiuk i p. Doroty Porosiło za przygotowanie uczestniczek.
GRATULACJE !!! 🩷👍👏
28.05.2025 r. w szkole odbył się Szkolny Dzień Kariery pod hasłem "Stacja - Zawód ".
Uczestniczyła w nim cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Wśród nich była p.Sylwia Leśko, rodzic jednego z uczniów, która jako kierownik referatu reprezentowała Urząd Skarbowy i opowiadała o zawodzie urzędnika, przybliżając uczniom ścieżkę zawodową oraz awansu. Nie zabrakło zabawnych historii i ciekawych pytań, na ktore pani Sylwia chętnie i ciekawie odpowiadała. Kolejnym gościem była p. Aleksandra Szczepańska, pracownica banku, która opowiadała o SKO, jak to koło działa, zachęcała do oszczędzania, wyjaśniła podstawowe pojecia dotyczące SKO oraz zdradziła uczniom parę sekretów na temat pracy w banku.
Bardzo dziękujemy gościom, że przyjęli nasze zaproszenie i współtworzyli ten dzień.
SDK to również wspólne działania uczniów i nauczycieli. W tym roku każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała wybraną STACJE - ZAWÓD, prezentując atrybuty danego zawodu, jego specyfikę i wymagania, wykorzystując własne pomoce i kreatywne zagadki. Nie zabrakło żywych zwierząt. Wszyscy uczniowie mogli przystanąć i z bliska przyjrzeć się tajnikom danego zawodu i skonfrontować je z własnymi predyspozycjami i umiejętnościami.
Prezentowane zawody na stacjach:
Kl.1 tancerz
Kl.2 kucharz
Kl.3 ornitolog
Kl.4 piłkarz
Kl.5 rolnik
Kl.6 stolarz
Kl.7 pszczelarz
Kl.8 nauczyciel
N. Specjaliści- lekarz
23 maja uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką p. Iwony Korzeniewskiej i p. Doroty Maziarczuk byli na wycieczce w Lublinie. Zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku. A później w ramach integracji wzięli udział w grze w paintball. Po zabawie odbył się grill.
16 maja Zuzanna Brodziak i Gabriel Holuk wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Muzycznym "Żołnierskie nuty". Zuzia zdobyła II miejsce, a Gabryś otrzymał wyróżnienie. Do konkursu uczniów przygotował p. Marek Pukas.
Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez członkinie Klubu Seniora. Wspólnie upiekli pyszne ciastka. Zajęcia odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowie.
29 kwietnia 2025r. uczeń naszej szkoły Gabriel Holuk odebrał stypendium z rąk Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Marcina Szewczaka na uroczystej Gali Stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gabriel Holuk uczeń klasy V jest beneficjentem projektu "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025".
Apel z okazji 234 rocznicy
Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
przygotowany przez uczniów klasy VI
pod opieką p. Magdaleny Boruchalskiej ,p. Doroty Maziarczuk i p. Marka Pukasa
Laureaci konkursu matematycznego oraz uczniowie, którzy wzięli udział przygotowani przez p. Joannę Zduńczuk oraz p. Iwonę Korzeniewską
Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni oraz brali udział w Konkursie dla Ziemi przeprowadzonym przez p. Dorotę Maziarczuk oraz p. Monikę Krepacką
Obchody 81. Rocznicy Pacyfikacji Pawłowa- msza święta odprawiona przez ks. Andrzeja Kołodziejskiego, występ uczniów, przemarsz pod pomnik i złożenie kwiatów.
Do występu uczniów przygotowali: p. Joanna Herman, p. Dorota Krupa (recytacje),p. Marek Pukas (muzyka). Dekoracje przygotowała p. Małgorzata Mazurek.
W Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie odbyły się Niebieskie Igrzyska. Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Szkoła zorganizowała dla uczniów klas I – III zawody sportowe oraz warsztaty, których celem było stworzenie możliwości spotkania się i budowania wzajemnych relacji. Integracja dzieci autystycznych z rówieśnikami oraz możliwość pełnego zaangażowania osób z niepełnosprawnościami w życie społeczne jest ważnym aspektem Niebieskich Igrzysk. Podczas zorganizowanej akcji dzieci świetnie się bawiły ucząc się tolerancji i akceptacji.
#NiebieskieIgrzyska2025
Zaczynamy Niebieskie Igrzyska 2025!
#NiebieskieIgrzyska202
Warsztaty edukacyjne zorganizowane w ramach projektu Niebieskie Igrzyska.
#NiebieskieIgrzyska2025
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Niebieskie Igrzyska. Mogliśmy razem wspierać osoby z różnymi formami niepełnosprawności. Udział w projekcie stworzył możliwość pełnego zaangażowania osób
z niepełnosprawnościami w życie społeczne.
#NiebieskieIgrzyska2025
Powered by aSc EduPage